Блог

Продаємо квартиру дорожче і швидше: 5 порад ріелторів

01 Липня 2021, 19:43 22

 

Продати квартиру швидко і дорого - ідеальний розвиток подій для кожного власника квартири. Щоб домогтися цього, важливо заздалегідь скласти грамотний план дій і дотримуватися його на всьому протязі процесу реалізації нерухомості. Ріелтори поділилися порадами, як це зробити.

Визначте реальну мету продажу

Часто власники заважають самі собі при продажу квартири. Іноді буває так, що за реалізацією нерухомості стоїть бажання зовсім не отримати гроші, а вирішити особисті проблеми. Одні хочуть просто змінити життя, інші - припинити або налагодити відносини з родичами, треті - переїхати в новий район. При цьому в будь-який момент ці, часом абстрактні, бажання можуть змінитися.

В результаті в процесі продажу квартири власники приймають нелогічні рішення, можуть відмовитися від вигідної пропозиції з боку покупців. Також через це часто трапляються недомовки навіть у взаєминах з ріелтором. Не можуть такі продавці і чітко пояснити потенційним клієнтам причину продажу нерухомості, чим викликають сумніви.

Тому чітко визначте для себе реальну мету цього заходу. Дайте відповідь на питання: навіщо вам це треба? Які проблеми ви вирішите і які плюси отримаєте? Чи є інші варіанти домогтися цього, крім продажу? Чому рішення звернутися до ріелтору ви взяли саме зараз?

Визначте кращу вартість квартири

Питання визначення вартості вторинної нерухомості - один з найскладніших для кожного продавця. Всі налаштовані на отримання максимально можливого прибутку, проте реальність часто розходиться з мріями.

Попередня оцінка власності починається у власника в голові ще до вивчення ринку. Цю ціну можна назвати ідеальною. Після аналізу аналогічних пропозицій на ринку нерухомості важливо максимально коректно визначити адекватну вартість своєї квартири. Це буде найкраща ціна, за яку ви зможете продати об'єкт. Також треба чітко позначити ціну, нижче якої ви не будете готові поступитися ні за яких обставин.

Таким чином, різниця між найкращою і максимальною ціною стане вашим простором для торгу. Якщо спочатку визначити для себе всі ці базові цифри, то приймати зважені рішення в подальшому буде легше.

Визначте реальний дедлайн

Одні власники продають квартиру роками, інші, навпаки, хочуть завершити операцію якомога швидше. Щоб не піддаватися паніці і стресу, чітко контролювати ситуацію і бути впевненим в реальну вартість нерухомості, заздалегідь визначте для себе дедлайн. Інакше кажучи, чітко, в місяцях і днях, визначте термін, до якого ви повинні реалізувати квартиру.

Найголовніший критерій - після закінчення цього терміну ви вже ні за які гроші не продасте свою нерухомість, так як це буде вам невигідно. Так ви не приймете поспішних рішень, погоджуючись на невигідну пропозицію, але і не будете надто зволікати в гонитві за максимальним прибутком.

Визначте свої «Точно ні»

Далеко не всі бажаючі купити квартиру клієнти підійдуть для угоди. Тому важливо заздалегідь визначити для себе стоп-фактори, які дозволять вам не потрапити в неприємну ситуацію в процесі продажу.

Наприклад, ви віддаєте перевагу прямий продаж і не хочете брати участь в альтернативну операцію. Або не хочете співпрацювати з потенційними покупцями, які просять завищити вартість квартири в договорі купівлі-продажу. Також в свій стоп-лист варто занести і ще один пункт: відмова від подальшої співпраці, якщо покупець намагається вас обдурити навіть в дрібницях.

Визначте свої «Точно так»

Важливо заздалегідь продумати і ті умови, які обов'язково повинні бути дотримані при продажу квартири. Наприклад, оплата тільки через банківську комірку або, навпаки, акредитив. Оформлення договору саме з залученням нотаріуса і ніяк інакше. Визначивши ці правила заздалегідь, ви не піддастеся паніці в моменті і проведете угоду на ваших умовах. Головне в цьому випадку - не переборщити, щоб не виключити своїми побажаннями левову частку потенційних покупців.

 

Коментарі

Цей Сайт використовує файли cookies для більш зручної роботи користувачів з ним. Продовжуючи будь-яке подальше використання Сайту, Ви погоджуєтеся з цим. Більш детальна інформація доступна в Політиці використання cookie

Зрозуміло
Аукціон закінчено
хвилин
секунд
Вибрано
Додати
Аукціон закінчено
Приховати параметри
Всі параметри
Ви дійсно хочете видалити сторінку?