Блог

З початку 2021 нерухомість в Рівному подорожчала.

23 Червня 2021, 01:04 21

Про це повідомила Ірина Радько, голова Рівненського регіонального відділення АФНУ.
За словами експерта, традиційно, високий попит - більш 50% - спостерігається на 1 і 2-кімнатні квартири. У той же час, більше 30% потенційних покупців цікавляться квартирами комфорт і бізнес-класу площею 50-60 м2.
"1-, 2-кімнатні квартири купують, як для проживання, так і подальшої здачі в оренду. У той же час зростання попиту на більш якісні квартири пов'язано з тим, що клієнти стали більш вимогливими і готові платити саме за "рівень життя", що відповідає їх вимогам.

Ірина Радько звернула увагу на те, що за 5 місяців поточного року житло в новобудовах подорожчало в середньому на 7%. І незважаючи на збільшення цін, попит на квартири первинного ринку тільки зростає.
"Популярність житла на первинному ринку варто пов'язувати з поліпшенням умов кредитування, а також з лояльністю забудовників, які надають можливість придбати квартиру за допомогою розстрочка", - зазначила експертка.

Вона повідомила, що дедалі зростає популярність котеджів і таунхаусів площею 70-100 м2, як проміжна ланка між життям в квартирі і у власному будинку.
"Популярність котеджів зросла на 15% і ця тенденція протримається як мінімум до кінця 2021", - підкреслила вона.

У сегменті оренди, за даними Ірини Радько, ціни не зазнали істотних змін, адже на ринку Рівного з'явилося багато нових квартир. Крім цього подальше збільшення вартості комунальних послуг є вагомим фактором стримування зростання цін.
"Зараз орендна пропозицію мінімум на 10% перевищує попит. -Колишньому орендарів найбільше цікавлять однокімнатні квартири з гарною транспортною розв'язкою. Однак ближче до завершення літа вартість оренди може зрости на 3-5% через сезонних чинників, таких, як, наприклад, повернення студентів в місто ", - зазначила фахівчіня.

На її думку, вартість житла в Рівному продовжить рости. До кінця року ціни можуть збільшитися мінімум на 3-5% на вторинному ринку і до 7% на первинному ринку.
"Подорожчання житла на первинному ринку в першу чергу пов'язано з подорожчанням будівельних матеріалів, будівельно-монтажних робіт і енергоносіїв. Витрати на будівництво за підсумками року можуть перевищити 15-20%", - резюмувала Ірина Радько.

Коментарі

Цей Сайт використовує файли cookies для більш зручної роботи користувачів з ним. Продовжуючи будь-яке подальше використання Сайту, Ви погоджуєтеся з цим. Більш детальна інформація доступна в Політиці використання cookie

Зрозуміло
Аукціон закінчено
хвилин
секунд
Вибрано
Додати
Аукціон закінчено
Приховати параметри
Всі параметри
Ви дійсно хочете видалити сторінку?